Na rowerze

Gdzie w miłym otoczeniu, w okolicach Łodzi włożyć w nóżki 60 km?

 

Rowerowa seria dookoła łodzi miała powstać już w zeszłym roku. Trochę to trwało, dziś wracam z tematem i podsuwam Wam gotowy pomysł na spędzenie dnia w miłym otoczeniu lasów i wody.
Ponieważ Kuba jest w trakcie regeneracji żeber po mistrzostwach Polski, Łagiewniki mamy na co dzień, a w taką pogodę szkoda siedzieć w domu, postanowiliśmy ponownie podejść do tematu pętli dookoła Zalewu Sulejowskiego. 

Okolice rzeki Pilicy nie są trudnym technicznie terenem. Wybierając się tam należy postawić na kilometry :), a cytując trenera mego „noga odda ci każdy kilometr który w nią włożysz” :), wpedałowałowaliśmy w swoje nóżki kolejne 60 km. Tyle mniej więcej wynosi wycieczka wokół Zalewu Sulejowskiego. Większość ścieżki rowerowej poprowadzono wzdłuż zbiornika, skrajem lasu. Jak już wspomniałam, techniczności i przewyższeń raczej nie ma, trzeba się przygotować na sporo korzeni i piach. Traska jest mocno kręta i niesamowicie malownicza, więc zbierając to wszystko do kupy można poczuć bardzo przyjemny flow.

Jedyne do czego mogę się przyczepić to oznakowanie szlaku. Ponownie parę razy musieliśmy się bardzo wysilać, żeby wypatrzeć szlak, ale tam gdzie się pogubiliśmy zawsze odkrywaliśmy malownicze landszafty, więc w zasadzie nic się nie stało 🙂

Całość wycieczki wygląda tak. Wycieczkę zaczęliśmy w Lubiaszowie i całość jechaliśmy szlakiem im. Z. Goliata.   

 

DSC_1487

 

DSC_1515

 

DSC_1493

 

DSC_1529

 

DSC_1517

 

DSC_1518

 

DSC_1532

 

DSC_1524

 

DSC_1531

 

DSC_1533

 

DSC_1534

 

DSC_1537

 

DSC_1560

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.